• Menu
  • Menu

Kim jestem?

Cześć! Na imię mam Karolina i jestem ogromną miłośniczką podróży. Pochodzę z Małopolski i jestem autorką bloga podróżniczego smartblonde.pl.

Skąd się tutaj wzięłam?

Podróże w moim sercu były właściwie od zawsze. Tylko nie od zawsze było mnie na nie stać. Moje początki to typowe jednodniowe tripy do Londynu, Budapesztu, czy Stockholmu. Tanie loty, plecak pełen jedzenia, wylot wcześnie rano, powrót wieczorem lub rano następnego dnia. Tak to na początku wyglądało. Jednak takim sposobem udawało mi się za ok. 200 zł zobaczyć coś nowego. Wtedy byłam najszczęśliwsza na świecie!

Niestety studia pochłonęły mnie totalnie. Jako miłośniczka matematyki i nauk ścisłych wybrałam budownictwo. Szczerze mówiąc był to czysty strzał. Nie wiedziałam wtedy co chcę robić w życiu, a studia inżynierskie wydawały mi się być dobrym pomysłem na swoją przyszłość. Skończyłam pierwszy stopień i spróbowałam swoich sił w zawodzie. Trwało to 2 lata. W tym czasie sprawdzałam siebie w trzech różnych firmach na trzech totalnie innych stanowiskach. Jednak zawsze było coś nie tak. Zawsze czułam, że czegoś mi brakuje, że to nie jest to, co chciałabym robić w swoim życiu. Ze smutkiem podziwiałam innych, którym udało robić się to co kochają i to co daje im największą satysfakcję! W pewnym momencie powiedziałam dość! Postanowiłam zacząć robić coś swojego. I bum! Tak o to powstał ten blog. 🙂

Jak podróżuję?

Od razu powiem, że moje podróże nie są wyjątkowe. Odwiedzam kraje i miejsca, które przykują moją uwagę, łapią mnie za serce lub po prostu coś mi się ubzdura i muszę tam pojechać. 😀 Nie żyję na bogato, ale też nie śpię w hostelach. W większości przypadków podróżujemy we dwójkę. Często też wybieramy samochód zamiast samolotu. Bardzo lubimy takie roadtripy po Europie. To poczucie wolności, wiatr we włosach, aż chce się żyć! Odwiedziłam takie kraje jak Francja, Hiszpania, Włochy, Luksemburg, Niemcy, Austria, Szwecja, Grecja, Anglia, Węgry i Chorwacja. Poza Europą podróżowałam po Tajlandii, Singapurze oraz byłam kilka dni w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a dokładniej w Dubaju.

Będąc w podróżniczym amoku uwielbiam dość intensywnie organizować sobie wolny czas. Kocham wpadać w ten szaleńczy wir przygotowań. Najbardziej lubię punkty widokowe, rezerwaty przyrody i wszystko co związane z Matką Naturą. Jednak nie znaczy to, że duże miasta i budowle mnie nie interesują. Kocham zwiedzać, więc interesuje mnie w zasadzie wszystko.

Moje marzenia i ulubione kraje

Jak każdy z Was mam swoje podróżnicze marzenia. Najbardziej chciałabym zobaczyć Wyspy Galapagos, Polinezję Francuską, Hawaje, Australię i Madagaskar. Żyję w przekonaniu, że uda mi się je kiedyś wszystkie spełnić!

Ciężko mi wybrać jeden ulubiony kraj, ponieważ wbrew pozorom nie odwiedziłam ich aż tak wiele. Na pewno mam ogromny sentyment do Grecji. To właśnie tam razem z moim narzeczonym spędziliśmy pierwsze wspólne wakacje za granicą. Pokochałam całym sercem także Włochy. Jak to niektórzy mówią, na Włochy zawsze jest dobry czas! I to jest prawda! Wszystko mnie tam zachwyca. Ogólnie najlepiej czuje się w ciepełku. Dlatego zwykle wybieram ciepłe destynacje, choć nie ukrywam, że zorza polarna jest zjawiskiem, które wiem, że kiedyś muszę zobaczyć!

Po co mi ten blog?

Przez długi okres w moim życiu miałam poczucie, że w niczym nie jestem wystarczająco dobra. O niczym nie opowiadałam z pasją, nie umiałam zachęcić kogoś do rozmowy i zainteresować. Jednak wiedziałam, że podróże to temat, na którym naprawdę się znam i który maksymalnie angażuje mnie i moich znajomych do rozmowy. Założyłam bloga z myślą nie tylko o Was, ale także o sobie. Chciałam w końcu poczuć się w czymś ekspertem. Po moich podróżach zapisuję dla Was wszystkie praktyczne informację i czuję się z tym wspaniale, że mogę komuś pomóc. Dodaje mi to wiele pewności siebie, więc bardzo Ci dziękuję, że jesteś tutaj ze mną i doceniasz moją pracę!

Skontaktuj się ze mną!

Masz do mnie jakieś pytania? Może uwagi? Może chcesz mi w czymś pomóc, a może oczekujesz większej pomocy z mojej strony? Nie wahaj się, tylko napisz do mnie! Z pewnością odpiszę i chętnie pomogę Ci w miarę moich możliwości.

Jeśli zainteresowałam Cię swoją osobą to bardzo zachęcam Cię do zaobserwowania mojego profilu na Instagramie! Praktycznie codziennie umieszczam tam nowe treści nie tylko w postaci praktycznych informacji z wyjazdów, ale także przemycam tam swoje opinie i dzielę się z innymi swoimi zainteresowaniami. Będzie mi niezmiernie miło jeżeli do mnie dołączysz! 🙂

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Mark Twain


Zobacz wpisy

zamknij przypomnij później

GoGlobe Travel Streetwear