• Menu
  • Menu

Domek na drzewie: nocleg marzeń w Nałęczowie

DOMEK NA DRZEWIE NOCLEG

Domek na drzewie to nocleg niezwykle popularny w ostatnich latach. Tego typu miejsc buduje się coraz więcej, ponieważ są one bardzo chętnie wynajmowane. W Nałęczowie domki na drzewach są ponoć najpiękniejsze. Królują tutaj dwa ośrodki: W Drzewach oraz Łubinowe Wzgórze. W tym drugim spędziłam jeden z jesiennych weekendów ubiegłego roku. Obiekt oferuje wiele miejsc noclegowych, jednak tym najbardziej obleganym jest właśnie domek na drzewie o nazwie Oddech.

domek na drzewie nocleg

NOCLEG W DOMKU NA DRZEWIE W NAŁĘCZOWIE

Wybierając się na weekend w okolice Nałęczowa i Kazimierza Dolnego, warto zastanowić się nad noclegiem w domku na drzewie. Nie jest to może najtańsza opcja, ale uważam, że fajnie jest spróbować czegoś nowego. Tym bardziej polecę tego typu miejsce, gdy wybierasz się na wycieczkę z bliską Ci osobą z jakiejś szczególnej okazji. Z pewnością zaskoczysz wtedy swojego partnera!

nałęczów domki na drzewach

DOMEK NA DRZEWIE: NOCLEG W NAŁĘCZOWIE

W domku na drzewie Oddech zatrzymaliśmy się na dwie noce. Pierwsze wrażenie było fantastyczne, jednak od razu zauważyłam, że las nie jest na tyle bliski, jak myślałam. Tak właśnie jest, jak człowiek naogląda się za dużo zdjęć. Mimo to jak tylko weszłam do domku, to się po prostu zakochałam! Jak dla mnie tam jest cudownie!

hotel domek na drzewie

NAŁĘCZÓW, DOMEK NA DRZEWIE: NOCLEG I JEGO JEDNA JEDYNA WADA

Zacząć powinnam od tego, że domek ten jest tylko jeden w całym ośrodku. Postawiony jest na palach w towarzystwie kilku drzew. W ogólnym rozrachunku bardzo mi się podobał i chętnie wróciłabym tam jeszcze na niejedną noc. Jednak jest jedna rzecz, której mi brakowało. Chodzi tutaj o tę bliskość lasu. Tak jak wspomniałam, być może to moja wina, ponieważ przed wyjazdem naoglądałam się innych domków na drzewach, które naprawdę są w lesie, przez co moje oczekiwania urosły niemal do niewyobrażalnych. Od razu uprzedzę, że w tym przypadku wygląda to nieco inaczej.

Domek znajduje się w bardzo bliskim sąsiedztwie pozostałych zabudowań całego resortu. Kilka metrów od niego przebiega ogrodzenie, za którym mieści się las. Widok na las jest, jednak nie jest on jakiś spektakularny, z uwagi na rozmieszczenie okien. Przez większość zobaczyć można niewielki skwer przed domkiem. Nieświadoma pewnie nie zwróciłabym na to uwagi, jednak niepotrzebnie się wcześniej nakręciłam.

NAŁĘCZÓW, DOMEK NA DRZEWIE: NOCLEG OD ŚRODKA

taras w domku na drzewie

Tak naprawdę wszystkie pozostałe aspekty domku są perfekcyjne. Począwszy od cudownego tarasu przed wejściem, aż po wysoki standard domku. W ciepłe dni można urządzić na zewnątrz piknik, wypić kawę, czy poczytać gazetę w sielskim klimacie. Całość wygląda naprawdę pięknie. Zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Cały domek zbudowany jest z drewna. Można powiedzieć, że wnętrze jeszcze nim pachnie. W środku nie ma telewizora, internet również jest dość słaby, ale właśnie dzięki temu, można totalnie się wyluzować i odpocząć. Na pierwszym poziomie znajduje się kanapa, stoliczek, łazienka z prysznicem, dodatkowe łóżko oraz czajnik. Wszystko oczywiście w drewnie z przestronnymi oknami oraz oczywiście z zasłonami.

Jedyne co jeszcze może komuś przeszkadzać, to brak aneksu kuchennego oraz przynajmniej małej lodówki. W takim wypadku polecę Ci zarezerwować Chatę nad Wąwozem. W Oddechu znajduje się na stałe przymocowana, dość stroma drabina. Prowadzi ona na malutką antresolę, na której znajdują się właściwie tylko złączone łóżka i szafki nocne. Na stronie resortu znajdziemy informację, że ze względu na bezpieczeństwo zapraszają jedynie dorosłych z dziećmi od 7 lat.

łubinowe wzgórze oddechŹródło: www.lubinowe.pl

nocleg w domku oddechŹródło: www.lubinowe.pl

nałęczów oddechŹródło: www.lubinowe.pl

NAŁĘCZÓW, DOMEK NA DRZEWIE: NOCLEG ZE ŚNIADANIEM

Rezerwując nocleg w domku na drzewie Oddech, nie zapomnij o wcześniejszym wyborze śniadania! Do wyboru jest śniadanie polskie, francuskie, angielskie, wegetariańskie, wegańskie i fit. My zdecydowaliśmy się na polskie, francuskie i angielskie. Wszystkie były bardzo smaczne, jednak ze względu na idealnie wypieczone rogaliki, to francuskie podbiło nasze serca! Musisz tego spróbować! Ponadto śniadania w Eko Resorcie Łubinowe Wzgórze mogą być dostarczane w koszyczku pod drzwi domku na ustaloną wcześniej godzinę. Jak dla mnie to idealna opcja i szczerze mówiąc, żałuję, że nie jest to normą, bo z pewnością bym z tego korzystała!

nocleg w domku w nałęczowie łubinowe wzgórze śniadanie polskie śniadanie nałęczów angielskie śniadanie

NAŁĘCZÓW, DOMEK NA DRZEWIE: CENA NOCLEGU

W listopadzie 2019 r. cena jednej nocy ze śniadaniem wynosiła ok. 435 zł. Jednak trzeba się liczyć, że latem, w weekendy oraz w okresach świątecznych może się ona zwiększyć. Musisz sprawdzać na bieżąco. 🙂

ZAREZERWUJ DOMEK NA DRZEWIE ODDECH

NAŁĘCZÓW, DOMEK NA DRZEWIE: DODATKOWE UDOGODNIENIA

Wybierając domek na drzewie i nocleg na terenie Łubinowego Wzgórza, możemy także wypożyczyć z budynku głównego jedną z wielu książek oraz gier planszowych. Ponadto resort ma własną restaurację Niebo i Las, w której można wykupić sobie lunch i obiadokolację. Ostatnią ważną zaletą jest obecność w resorcie spa. Herbal Spa zapewnia korzystanie tylko i wyłącznie z naturalnych produktów. Można wybrać pakiet Day Spa, sianoterapię, pobyt w ruskiej bani, czy wszelkiego rodzaju masaże.

NAŁĘCZÓW, DOMEK NA DRZEWIE ODDECH: ZAMAWIANIE JEDZENIA

Nocując w domku na drzewie Oddech, trzykrotnie zamawiałam jedzenie na telefon. Za pierwszym razem spróbowałam Pizza in Garden i oczywiście pizzy. Była w porządku, ale bez szału. Kolejnego dnia znalazłam fajnie zapowiadającą się karczmę o nazwie Jadłodajnia u Wargockich. Ma ona wiele pozytywnych opinii w Google, więc też chciałam jej spróbować. Niestety nie prowadzi ona dowozu. Można jedynie złożyć zamówienie telefonicznie i samemu podjechać je odebrać. Polecam zrobić tak w przypadku powrotu z wycieczki z Kazimierza Dolnego, gdyż karczma znajduje się właściwie po drodze. Zamówiłam mięsko z pieczarkami i cebulką. Było przepyszne! Kolejnym razem zamówiłam pizzę i tu uwaga! Przy odbiorze zamówienia Pan poprosił mnie, abym nie nakładała ketchupu na pizzę. Uważał, że to zabójstwo na jego neapolitańskim popisie. Oczywiście miał rację. Może do takiej klasycznej Margherity DOP jej troszkę brakowało, ale ogólnie była bardzo dobra! Warto po nią specjalnie jechać!

obiad w jadłodajni u wargockich

EKO RESORT ŁUBINOWE WZGÓRZE

Eko Resort Łubinowe Wzgórze położony jest na zachodnich obrzeżach Nałęczowa. Do centrum miasta, czyli do Parku Zdrojowego jest niecałe 3 km piechotą. To właśnie z dala od zgiełku miasta mieszczą się tak unikalne miejsca. Na resort składają się budynek główny, restauracja Niebo i Las, Herbal Spa, nocleg w domku na drzewie Oddech, w Chacie nad Wąwozem oraz w Kamiennym Domku. Do kompleksu prowadzi dość stroma droga, o czym nawet poinformowano nas przy rezerwacji noclegu. Łubinowe Wzgórze graniczy praktycznie z każdej strony z lasem. Teren jest ogrodzony, a wszystkie budynki znajdują się po prostu na działce. Z samego tyłu mieści się prowizoryczna drewniana brama z napisem Brama do Natury wraz z instrukcją postępowania przy dendroterapii, czyli drzewolecznictwie. Otwiera ona zieloną połać traw, drzew i krzewów. W każdej chwili można skorzystać z tego, co oferuje sama natura. Tuż za bramą znajduje się także niewielki plac zabaw dla dzieci.

nocleg w domku na drzewie otoczenie

Łubinowe Wzgórze nie bez powodu nazwane jest eko resortem. Polityka tego miejsca jest ściśle powiązana z naturą. W spa wykorzystywane są jedynie produkty naturalne, a problem śmieci resort chce rozwiązać budując kompostowniki. Klimatyzacja stosowana jest wyłącznie na poddaszu i w pomieszczeniach kuchennych. Właściciele interesują się także odnawialnymi źródłami energii. Budynek główny ogrzewany jest za pomocą geotermalnej pompy ciepła. Planowane jest również postawienie paneli fotowoltaicznych na dachu. Ponadto w fazie projektowej jest instalacja pozwalająca odzyskiwać wodę deszczową, która posłuży do podlewania ogrodów i trawników. Decydując się w takim razie na nocleg w domku na drzewie lub w innych pokojach, wspieramy także właścicieli w ich dotychczasowym działaniu.

noclegi na drzewienałęczów wąwóz przy domku na drzewie

ŁUBINOWE WZGÓRZE: BUDYNEK GŁÓWNY

łubinowe wzgórze budynek główny nałęczów taras hotelowy

CHATA NAD WĄWOZEM

nałęczów chata nad wąwozem

KAMIENNY DOMEK

nałęczów kamienny domek

 

Jeżeli ten artykuł był dla Ciebie pomocny będę wdzięczna jeżeli postawisz mi wirtualną kawkę :)
Każde wsparcie to dla mnie motywacja do dalszego działania.
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zamknij przypomnij później

GoGlobe Travel Streetwear