• Menu
  • Menu
lanzarote krajobraz wulkaniczny

Lanzarote atrakcje – plan zwiedzania samochodem

PLAN ZWIEDZANIA -> ATRAKCJE LANZAROTE  

Cześć! Tym razem krótki wpis z propozycją planu zwiedzania atrakcji Lanzarote samochodem 🙂 Trasa ta ma 180 km długości, a Google pokazuje nam, że jadąc bez przerwy zajmie nam ona niecałe 4 h.


W rzeczywistości zatrzymując się w każdym z zaznaczonych na mapie miejsc, zajęła nam ona cały dzień. Dokładnie od 10:00 rano do 21:00 wieczorem. Dodam, że był to dość intensywny czas. Jeżeli wolelibyście na spokojnie wypić kawkę w trakcie wyjazdu lub spędzić więcej czasu na obiedzie to z pewnością będzie ciężko ze zrealizowaniem tej trasy. W takim przypadku polecam podzielić ją na pół: osobno zwiedzić północ i południe wyspy 🙂

Poniżej przedstawię Wam w skrócie mój plan zwiedzania Lanzarote, a jeżeli Was on zaciekawi, to więcej szczegółów znajdziecie w moim przewodniku po wyspie Lanzarote. Zapoznajcie się z nim, żeby zdecydować, co Wy dokładnie chcecie zobaczyć! 😉 Ruszamy! 

lanzarote miasto costa teguise

O czym pamiętać przed podróżą? Moja lista porad.

Przygotowałam listę przydanych rzeczy, które pomogą Ci jeszcze lepiej przygotować się do Twojej podróży!

Ubezpieczenie

Podróżuj odpowiedzialnie, ubezpiecz siebie i bliskich przed wyjazdem. Sprawdź koszty ubezpieczenia za darmo tutaj.

Noclegi

Rezerwując noclegi z wyprzedzeniem znajdziesz więcej opcji w tańszych cenach. Dostępne noclegi możesz sprawdzić tutaj.

Wynajem samochodu

To dobre rozwiązanie jeżeli zamierzasz dużo zwiedzać. Rozważ tę opcję i sprawdź liste samochodów tutaj.

E-sim

Kup kartę e-sim i nie martw się internetem za granicą. Kartę kupisz tutaj.

Wycieczki

Sprawdź listę płatnych wycieczek i atrakcji. Możesz to zrobić korzystając z getyourguide.

Loty

Tanie loty najczęściej zakupisz z wyprzedzeniem. Skorzystaj z najlepszej porównywarki lotów.

ATRAKCJE NA LANZAROTE – TRASA – START!

Moja trasa startowała w miejscowości Costa Teguise, jednak łatwo jest ją dostosować również do innych miast. Nieprzypadkowo rozpoczęłam dzień od północy wyspy. Podczas mojego pobytu codziennie tak do około godziny 11:00 nie było słońca, więc dobrym pomysłem wydało mi się zacząć od jaskiń, w których to słońce nie jest potrzebne.

wyspa lanzarote plan zwiedzania

W zwiedzaniu Lanzarote samochodem najbardziej podoba mi się to, że nie marnujemy czasu siedząc w autobusie pełnym innych turystów w gwarze, szelestach i krzykach. Można spokojnie podziwiać otaczające nas piękno natury. Lanzarote ma to do siebie, że czasem można poczuć się troszkę nieswojo, warunki panujące pomiędzy miastami turystycznymi są dość minimalistyczne. Dla jednych (w tym dla mnie) ma to swój urok. Jednak myślę, że znajdą się osoby, dla których brak zieleni i kwiatów będzie uciążliwy.

lanzarote plan zwiedzania

LANZAROTE, CO WARTO ZWIEDZIĆ?

Zaczynamy od jednych z najważniejszych atrakcji na Lanzarote. Tuż przed Jameos del Agua oraz Cueva de los Verdes droga wije się wzdłuż wybrzeża przez miejscowość Arieta. Spoglądając w prawo, widzimy uderzające w serce małe domki tuż przy skalnym brzegu. Odwracając głowę w drugą stronę, zauważamy potężny wulkan La Corona. Przed laty doprowadził on tutejszą ziemię do obecnego stanu.

wulkan a corona

Najtrudniejsza do przebycia była trasa z Mirador del Rio do Mirador de Haria i kilkanaście kilometrów za nią. Droga jest bardzo wąska oraz kręta. Na dodatek w naszym przypadku zaczęło padać, zrobiło się chłodno i chcieliśmy tylko jak najszybciej opuścić ten teren. Jednak będąc na Lanzarote, zdecydowanie warto ją zwiedzić.

Do Parku Timanfaya przyjechaliśmy dopiero około 16:30. Szczerze mówiąc, nie spodziewaliśmy się, że ta część zajmie nam tyle czasu. Drugim razem z pewnością rozdzieliłabym objazd wyspy na dwie części – północ i południe.

Zanim ruszyliśmy z hotelu, zostaliśmy poinformowani, że kolejki do Parku Timanfaya ZAWSZE są ogromne. Ponoć mieliśmy stracić dużo czasu, czekając na wjazd samochodem na parking. Oczywiście zaproponowano nam zakup wycieczki fakultatywnej. Hmm? Nie dajcie się podejść! Nie wiem, czy to był przypadek, ale na żadne kolejki nie trafiliśmy…

Dalej czekały na nas najlepsze atrakcje na Lanzarote: El Golfo, Playa Montana Bermeja, Los Hervideros i Playa de Papagayo. Ostatnia z nich bardzo nas urzekła. Właściwie urzekła nas najbardziej! Jednak trafiliśmy na nią bardzo późno (19:00)… Kolejnego dnia postanowiliśmy również wypożyczyć samochód, żeby więcej się nią nacieszyć. Warto dodać, że droga prowadząca do słynnych zatoczek jest szutrowa. W związku z tym uważajcie na Wasze samochody!

papagayo

W drodze powrotnej do hotelu przejechaliśmy przez dolinę La Geria. Zatrzymywaliśmy się w kilku miejscach, w celu przyglądania się nietypowemu sposobowi uprawy winorośli. Niestety na zwiedzanie stolicy Arrecife nie starczyło nam czasu, jedynie przejechaliśmy przez centrum tego miasta.

LANZAROTE – TERAZ WY! 

Mam nadzieję, że ten artykuł będzie dla Was pomocny przy planowaniu waszej trasy zwiedzania Lanzarote samochodem. Jeśli szukacie więcej informacji o wyspie Lanzarote, to zapraszam Was do moich pozostałych wpisów na jej temat.

 

Jeżeli ten artykuł był dla Ciebie pomocny będę wdzięczna jeżeli postawisz mi wirtualną kawkę :)
Każde wsparcie to dla mnie motywacja do dalszego działania.
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 komentarze

zamknij przypomnij później

GoGlobe Travel Streetwear